Econet Group keyboard_arrow_down

Regional Show Winners


MANICALAND REGIONAL SHOW WINNERS: 4 DECEMBER 2020

  1. Kingstone T.G Makoni - Fridge
  2. Taonaishe Chareka - Solar System
  3. Victoria Fazibo - 42"TV
  4. Emmanuel Machikwa - Huawei Y6
  5. Blessing Chimwero - Huawei Y6
  6. Michael Kudakwashe Bore - Huawei Y6
  7. Clever Tichaona Machibiza - Huawei Y6
  8. Tendai Bgoni - 8GB Data x 6 Months
  9. Thembinkosi Zambasira - 8GB Data x 6 Months
  10. Fungai Charumbira - 8GB Data x 6 Months
  11. Tawanda Ivine Mukuwiri - 8GB Data x 6 Months
  12. Joshua Ganyaupfu - 8GB Data x 6 Months
  13. Samantha Lee Mubvuma - ZWL1,000 Airtime
  14. Lisa Mupedza - ZWL1,000 Airtime
  15. Joe Tendai Katsande - ZWL1,000 Airtime
  16. Garfield Hlomani Mafanele - ZWL1,000 Airtime
  17. Vongai Dhadhi - ZWL1,000 Airtime
  18. Dominica Fugara - ZWL1,000 Airtime
  19. Mutongi Takesure Chauke - ZWL1,000 Airtime
  20. Tonderai Ngonidzashe Chawatama - ZWL1,000 Airtime
  21. David Murehwa - ZWL1,000 Airtime
  22. Simbarashe Mhandu - ZWL1,000 Airtime
  23. Joseph Mhere - ZWL1,000 Airtime
  24. Shemmy Zikona - ZWL1,000 Airtime
  25. Simon Matinyarare - ZWL1,000 Airtime
  26. Kudzai Zhuwaki - ZWL1,000 Airtime

MIDLANDS REGIONAL SHOW WINNERS: 11 DECEMBER 2020

  1. Isheanesu Tigere - Fridge
  2. Fungai Laura Muteveri - Solar System
  3. Catherine Mutumba - 42" TV
  4. Shammah Chikumbwede - Huawei Y6
  5. Fadzai Mukono - Huawei Y6
  6. Alphege Maisiri - Huawei Y6
  7. Tinashe Mudzingwa - Huawei Y6
  8. Divas Nyamakura - 8GB Data x 6 Months
  9. Mevis Muchimba - 8GB Data x 6 Months
  10. Farirai Maziriri - 8GB Data x 6 Months
  11. Agneccia Mandudzo - ZWL1,000 Airtime
  12. Angela Mufuku - ZWL1,000 Airtime
  13. Lawrence Takaya - ZWL1,000 Airtime
  14. Tafadzwa Pauline Mahere - ZWL1,000 Airtime
  15. Augusta Mada - ZWL1,000 Airtime
  16. Tinashe Mabasa - ZWL1,000 Airtime
  17. Bruce T Mutemererwa - ZWL1,000 Airtime
  18. Austin Mharakurwa - ZWL1,000 Airtime
  19. Stella Nyatsango - ZWL1,000 Airtime
  20. Cosmus Chiripamberi - ZWL1,000 Airtime
  21. Wilson Meki - ZWL1,000 Airtime
  22. Robert Chakanetsa - ZWL1,000 Airtime
  23. Admire Mushanga - ZWL1,000 Airtime
  24. Tafadzwa Tigere - ZWL1,000 Airtime
  25. Lewis Tendai Bususu - ZWL1,000 Airtime
  26. Blessing Majoko - ZWL1,000 Airtime
  27. Mlala Rejoice - ZWL1,000 Airtime
  28. Tsitsidzashe Sabeta - ZWL1,000 Airtime
  29. Simukai J Madziva - ZWL1,000 Airtime
  30. James Mukoroko - ZWL1,000 Airtime
  31. Keith Nyamahumba - ZWL1,000 Airtime
  32. Thuthukani A Mathuthu - ZWL1,000 Airtime
  33. Munyavi-Dehwe Blessing F - ZWL1,000 Airtime
  34. Magnus Kandambi - ZWL1,000 Airtime
  35. Willard Sibanda - ZWL1,000 Airtime
  36. Timothy Mupakami - ZWL1,000 Airtime
  37. Tapiwanashe Willie Zwana - ZWL1,000 Airtime
  38. Gelmina Sithole - ZWL1,000 Airtime
  39. Proud Mhinga - ZWL1,000 Airtime
  40. Aldridge Mugandani - ZWL1,000 Airtime
  41. Fortune Simbarashe Hona - ZWL1,000 Airtime
  42. Memory Goche - ZWL1,000 Airtime
  43. Collins Manjera - ZWL1,000 Airtime
  44. Mawodza Lovelace - ZWL1,000 Airtime
  45. Vimbainashe A Machimbidza - ZWL1,000 Airtime
  46. Amen G Chideya - ZWL1,000 Airtime
  47. Kundai Molai - ZWL1,000 Airtime
  48. Godfrey Tamayi - ZWL1,000 Airtime
  49. Thelma Gambiza - ZWL1,000 Airtime
  50. Rachel Chisiiwa - ZWL1,000 Airtime
  51. Simbarashe B Mahlaulo - ZWL1,000 Airtime
  52. Irene Matare Mapasure - ZWL1,000 Airtime
  53. Taonaishe Chareka - ZWL1,000 Airtime

MASHONALAND WEST & CENTRAL REGIONAL SHOW WINNERS: 12 DECEMBER 2020

  1. Gamuchirai Martha Mapuranga - Fridge
  2. Romeo Maramwidze - Solar System
  3. Onias Tahwa - Solar System
  4. Admire Mzvimba - 42" TV
  5. Blessed Rubhabha - Huawei Y6
  6. Tafadzwa Chipuriro - Huawei Y6
  7. Iyve Muchwa - Huawei Y6
  8. Tsitsidzashe Manjengwa - Huawei Y6
  9. Tafadzwa Mafuku - 8GB Data x 6 Months
  10. Norman Chiparaushe - 8GB Data x 6 Months
  11. Thomas Kadyamusuma - 8GB Data x 6 Months
  12. Kelvin Tanaka Simila - 8GB Data x 6 Months
  13. Christine Gondo - 8GB Data x 6 Months
  14. Tinotenda Daki - ZWL1,000 Airtime
  15. Talent Solomon - ZWL1,000 Airtime
  16. Edmore Chizema - ZWL1,000 Airtime
  17. Peacemaker Tirivangani - ZWL1,000 Airtime
  18. Hazvinei Jeke - ZWL1,000 Airtime
  19. Taonga Mushayavanhu - ZWL1,000 Airtime
  20. Theophilus Nzuma - ZWL1,000 Airtime
  21. Michael Chimuti Muchemwa - ZWL1,000 Airtime
  22. Collade Ngoni Murungu - ZWL1,000 Airtime
  23. Alice Tamangani - ZWL1,000 Airtime
  24. Calista Chikanya - ZWL1,000 Airtime
  25. Lazarus Nyika - ZWL1,000 Airtime
  26. Kudzai Mawanda - ZWL1,000 Airtime
  27. Musa Buyanga - ZWL1,000 Airtime
  28. Shepherd Masawi - ZWL1,000 Airtime
  29. Bertand L. Malisi - ZWL1,000 Airtime
  30. Peter Maputi - ZWL1,000 Airtime
  31. Rutendo Penduka - ZWL1,000 Airtime
  32. Peter Mudenhe - ZWL1,000 Airtime
  33. Michelle Karumbidza - ZWL1,000 Airtime
  34. Tapera Murambiwa - ZWL1,000 Airtime
  35. Michelle Gambiza - ZWL1,000 Airtime
  36. Givemore Chikoko - ZWL1,000 Airtime
  37. Brave Chivhoko - ZWL1,000 Airtime
  38. Leston Stima - ZWL1,000 Airtime
  39. Andwin Z. Mawere - ZWL1,000 Airtime
  40. Samantha Nyamushamba - ZWL1,000 Airtime
  41. Tinotenda Kanyongo - ZWL1,000 Airtime
  42. Vigilance Phiri - ZWL1,000 Airtime
  43. Nyashadzashe Makomb - ZWL1,000 Airtime
  44. Patrick Dika - ZWL1,000 Airtime
  45. Tinotenda Simango - ZWL1,000 Airtime
  46. Tariro Makuza - ZWL1,000 Airtime
  47. George M Milisi - ZWL1,000 Airtime

MATABELELAND REGIONAL SHOW WINNERS: 18 DECEMBER

  1. Nokukhanya Sibusiso Ncube - Fridge
  2. Mkhululi Ndlovu - Solar System
  3. Vusumuzi Dabengwa - Solar System
  4. Nyasha Dakeni - 42"TV
  5. Dalubuhle Sibanda - Huawei Y6
  6. Paul Mlauzi - Huawei Y6
  7. Thandazani Ndimande - Huawei Y6
  8. Nonhlanhla Maposa - Huawei Y6
  9. Charity Sibanda - Huawei Y6
  10. Artanus Zvirikure - 8GB Data x 6 months
  11. Eunice Siniwa - 8GB Data x 6 months
  12. Prosper Dube - 8GB Data x 6 months
  13. Jordan Siyapi - 8GB Data x 6 months
  14. Mandlenkosi Dube - 8GB Data x 6 months
  15. Nomakhosi Pamela Maduma - ZWL1,000 Airtime
  16. Mbongeni Anele Ndhlovu - ZWL1,000 Airtime
  17. Conny Dube - ZWL 1,000 Airtime
  18. Prince Gerald Maposa - ZWL1,000 Airtime
  19. Nkosilomusa Sibanda - ZWL1,000 Airtime
  20. Nomore Mhlambeni - ZWL1,000 Airtime
  21. Yvette Roselene Ziwa - ZWL1,000 Airtime
  22. Titshabona Ncube - ZWL1,000 Airtime
  23. Mdlongwa Sizani - ZWL1,000 Airtime
  24. Sipho Magagula - ZWL1,000 Airtime
  25. Thokozani Sibanda - ZWL1,000 Airtime
  26. Kenias Nyevedzanai - ZWL1,000 Airtime
  27. Sindiso Tshuma - ZWL1,000 Airtime
  28. Thakkazile Tshuma - ZWL1,000 Airtime
  29. Pamela Bute - ZWL1,000 Airtime
  30. Colleen Ndebele - ZWL1,000 Airtime
  31. Munyaradzi Mariyo - ZWL1,000 Airtime
  32. Bokani Mbangiwa Tshuma - ZWL1,000 Airtime
  33. Pollite Maphosa - ZWL1,000 Airtime
  34. Lucritia Moyo - ZWL1,000 Airtime
  35. Thembelani Moyo - ZWL1,000 Airtime
  36. Oriel Obey Ncube - ZWL1,000 Airtime
  37. Kudzai Zhuwaki - ZWL1,000 Airtime
  38. Foster Nyimai - ZWL1,000 Airtime
  39. Zororo Faith Zhou - ZWL1,000 Airtime
  40. Rodney Donovan Jele - ZWL1,000 Airtime
  41. Adeline Chinyerere - ZWL1,000 Airtime

HARARE REGIONAL SHOW WINNERS: 19 DECEMBER 2020

  1. Tariro Muzamhindo - Fridge
  2. Tsitsi Bandi - Solar System
  3. Thubelihle Moyo - Solar System
  4. Zororo Chokera - 42"TV
  5. Arnold Tinashe Nzira - Huawei Y6
  6. Thelmar Theresa Manyika - Huawei Y6
  7. Linister Madzinga - Huawei Y6
  8. Sinqobile Tshuma - Huawei Y6
  9. Paul Tafara - Huawei Y6
  10. Mugove Gonese - 8GB Data x 6 Months
  11. Israel Nyandoro - 8GB Data x 6 Months
  12. Takawira Manzini - 8GB Data x 6 Months
  13. Junior Mathew Five - 8GB Data x 6 Months
  14. Trust Shayawabaya - 8GB Data x 6 Months
  15. Sharai Chinaka - ZWL1,000 Airtime
  16. Yvette Roselene Ziwa - ZWL1,000 Airtime
  17. Nyasha Muteta - ZWL1,000 Airtime
  18. Geraldene Kwiti - ZWL1,000 Airtime
  19. Tineyi Gundani - ZWL1,000 Airtime
  20. Gracious Mbofana - ZWL1,000 Airtime
  21. Tinashe B Mwamuka - ZWL1,000 Airtime
  22. Mugove Gonese - ZWL1,000 Airtime
  23. Israel Nyandoro - ZWL1,000 Airtime
  24. Takawira Manzini - ZWL1,000 Airtime
  25. Tedias Kamutanho - ZWL1,000 Airtime
  26. Evelyn Musundire - ZWL1,000 Airtime
  27. Sharlynn Nyamayaro - ZWL1,000 Airtime
  28. Tawanda Banda - ZWL1,000 Airtime
  29. Tariro Cathrine Mugaranyemba - ZWL1,000 Airtime
  30. Calvin Mugoni - ZWL1,000 Airtime
  31. Florence Musikisi - ZWL1,000 Airtime
  32. Nyashadzashe Makombe - ZWL1,000 Airtime
  33. Collin Mabika - ZWL1,000 Airtime
  34. Felistus Nyaude - ZWL1,000 Airtime

MASHONALAND EAST & CHITUNGWIZA REGIONAL SHOW WINNERS: 25 DECEMBER 2020

  1. Catherine Kaudani - Fridge
  2. Pardon Toda - Solar System
  3. Fradreck Kangwiro - Solar System
  4. Junior Matthew Five - 42"TV
  5. Munyaradzi Goodsea Kapawo - Huawei Y6
  6. Munashe Terrence Madembo - Huawei Y6
  7. Pelagia Mutemaringa - Huawei Y6
  8. Nelton J Nduna - Huawei Y6
  9. Martin Tendai Chibanda - Huawei Y6
  10. Lisa Mupedza - 8GB Data x 6 months
  11. Mawodza Lovelace - 8GB Data x 6 months
  12. Bob Taruvinga - 8GB Data x 6 months
  13. Marshall Takudzwa Mafuta - 8GB Data x 6 months
  14. Audrey Chipuriro - 8GB Data x 6 months
  15. Dykey Mafunga - ZWL 1,000 Airtime
  16. Tendai Chirozvani - ZWL1,000 Airtime
  17. Onismus Kangwemu - ZWL1,000 Airtime
  18. Tobias Mahachi - ZWL1,000 Airtime
  19. Hilary Takaruva - ZWL1,000 Airtime
  20. Blessing Taurai Mapoka - ZWL1,000 Airtime
  21. Amanda Madanire - ZWL1,000 Airtime
  22. Mudiwa TIchazorwa - ZWL1,000 Airtime
  23. Tafadzwa Trevor Murungu - ZWL1,000 Airtime
  24. Alewis Maramwidze - ZWL1,000 Airtime
  25. Rutendo Maria Kunhe - ZWL1,000 Airtime
  26. Martha Murombo - ZWL1,000 Airtime
  27. Mahara Goteka - ZWL1,000 Airtime
  28. Rutendo Michele Penduka - ZWL1,000 Airtime
  29. Emmah Makaita Antonio - ZWL1,000 Airtime
  30. Katiyo Logic T - ZWL1,000 Airtime
  31. Makwasha Takura Kefasi - ZWL1,000 Airtime
  32. Tawanda Gijima - ZWL1,000 Airtime
  33. Stephen Tashinga Mugwagwa - ZWL1,000 Airtime
  34. Tsivanai Ngarara - ZWL1,000 Airtime
  35. Chengetai Raymond Chandomba - ZWL1,000 Airtime
  36. Seredzai Daniel Neganje - ZWL1,000 Airtime
  37. Morgen Junior Muchada - ZWL1,000 Airtime
  38. Steven Mukomba - ZWL1,000 Airtime
  39. Fradreck Kangwiro - ZWL1,000 Airtime
  40. Finis Mutyiri - ZWL1,000 Airtime
  41. Levy Mufuka - ZWL1,000 Airtime
  42. Christopher Vutete - ZWL1,000 Airtime
  43. Padon Masiyambiri - ZWL1,000 Airtime
  44. Tarirai Chibanda - ZWL1,000 Airtime

MASVINGO REGIONAL SHOW WINNERS: 26 DECEMBER 2020

  1. Mercy Mutowa - Fridge
  2. Brighton Meke - Solar System
  3. Ashwell Madondo - Solar System
  4. Freedom Feya - 42"TV
  5. Charlotte Anopa Maweni - Huawei Y6
  6. Ratidzai Mpofu - Huawei Y6
  7. Takudzwa Mbudaya - Huawei Y6
  8. Sue-ellen Gozho - Huawei Y6
  9. Kudzaishe Matare - Huawei Y6
  10. Paul Chengetai Makanya - 8GB Data x 6 months
  11. Angela Linde - 8GB Data x 6 months
  12. Mark Mutetwa - 8GB Data x 6 months
  13. Obedience Ndukwana - 8GB Data x 6 months
  14. Tafadzwa Kazingizi - 8GB Data x 6 months
  15. Keith Matiyashe - ZWl1,000 Airtime
  16. Nolan Muyambo - ZWL1,000 Airtime
  17. Sarudzai Munatsi - ZWL1,000 Airtime
  18. Yeukai R Dubeh - ZWL1,000 Airtime
  19. Innocent Tichaona Nhengez - ZWL1,000 Airtime
  20. Phoebe Kadyamasuma - ZWL1,000 Airtime
  21. Malcolm Munoriyarwa - ZWL1,000 Airtime
  22. Tinevimbo A. Zingwanda - ZWL1,000 Airtime
  23. Takudzwa Clever - ZWL1,000 Airtime
  24. Prichard Chawaguta - ZWL1,000 Airtime
  25. Kunashe Kunaka - ZWL1,000 Airtime
  26. Oria Ruvivi - ZWL1,000 Airtime
  27. Takudzwa Wayne Chiringa - ZWL1,000 Airtime
  28. Dickson Chishanu - ZWL1,000 Airtime
  29. Mthandazo Moyo - ZWL1,000 Airtime
  30. Rudo Fiona Kubare - ZWL1,000 Airtime
  31. Nyasha Muteta - ZWL1,000 Airtime
  32. Mildred Dube - ZWL1,000 Airtime
  33. Talent K Magawa - ZWL1,000 Airtime
  34. Tafadzwa Chifadza - ZWL1,000 Airtime
  35. Nation Machisa - ZWL1,000 Airtime
  36. David Ruwocha - ZWL1,000 Airtime
  37. Tafara Bylon Atanas Dendere - ZWL1,000 Airtime
  38. Lewis Shumbanhete - ZWL1,000 Airtime
  39. Evangelista Mutyiri - ZWL1,000 Airtime
  40. Danmore Gwara - ZWL1,000 Airtime
  41. Anesu Gideon Madangure - ZWL1,000 Airtime
  42. Takudzwa Kutukawarima - ZWL1,000 Airtime
  43. Busani Mpofu - ZWL1,000 Airtime
  44. David Kelvin Gambinga - ZWL1,000 Airtime
  45. Emmanuel Chigure - ZWL1,000 Airtime
  46. Tinotenda Tapera - ZWL1,000 Airtime
  47. Belinda Naume Makore - ZWL1,000 Airtime
  48. Ngonidzashe Sharara - ZWL1,000 Airtime
  49. Dominica Fugara - ZWL1,000 Airtime
  50. Adroit Joshua Tsaura - ZWL1,000 Airtime
  51. Chikuvire Racheal Tariro - ZWL1,000 Airtime
  52. Taurai Magava - ZWL1,000 Airtime